Układanie kostki brukowej

W okolicach domów z ogrodami konieczne jest wykonanie ścieżek i dróg. Tego typu nawierzchnie muszą mieć powierzchnię utwardzoną, a grunt pod nie musi być odpowiednio przygotowany. Dlatego też, wykonanie tego typu prac najlepiej zlecić fachowcom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem niezbędnym na przykład do zagęszczenia podłoża.

Najwięcej swobody daje nam wykonanie ścieżek pieszych, jednak i w tym przypadku nie można zapominać o tym, aby nie zatracały one swoich funkcjonalności. Szerokość takiej ścieżki może oscylować od 60 centymetrów dla jednej osoby do przeszło 150, jeśli zamierzamy spacerować z kimś. Najbardziej podatne na dowolną aranżację są ścieżki z kostki brukowej.

Nie dość, że są odpowiednio twarde i sztywne, to na dodatek niewielkie kostki pozwalają na układanie atrakcyjnych wzorów i wkomponowywania ścieżki w układ ogrodu. Należy jednak pamiętać, że drogi ogrodowe nie powinny być wykonywane z przepychem, to nie one mają być główną atrakcją ogrodu, ale to sam ogród powinien sprawiać jak najlepsze wrażenie.

Własny ogród to nie tylko mała grządka truskawek i kawałek trawnika za domem. Prawdziwy ogród to ostoja spokoju i miejsce, do którego chce się uciekać. Szczególnie dziś, gdy wszędzie każdy gdzieś spieszy, za czymś goni i nigdy nie ma czasu. Wtedy chciałoby się usiąść na ławce w zaciszu drzew i pachnących krzewów, z szumiącą fontanną w oddali i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Przy odrobinie wysiłku i zaangażowania, każdy ma na to szansę.