Trawy pokrywające ogrody i pola golfowe - różnice i części wspólne

Trawa na polu golfowym wymaga jeszcze więcej poświęcenia jej czasu, aniżeli trawa, która rośnie w ogrodach. Chociaż oba gatunki traw są do siebie podobne pod względem pielęgnacji polegającej na koszeniu, nawożeniu, a przede wszystkim na szybkim reagowaniu przy pojawieniu się ognisk chorobowych na trawie, to jednak trawa przeznaczona na pola golfowe musi być bardziej doglądana. Poza tym powinna ona być bardziej odporna na zgniatanie, ponieważ pole golfowe to miejsca, po których chodzą ludzie w dość licznych grupach.

Z tej przyczyny trawę, nieco inaczej, jak w ogrodach należy kontrolować i nie dopuszczać do jej wyschnięcia, czy chociażby jej zżółknięcia. Darń trawy na polu golfowym musi być najlepszej jakości, o czym w dużej mierze decydują nasiona traw. Należy ją bardzo często przycinać kosiarkami o specjalnych ostrzach, które muszą być nad wyraz ostre. Poza tym na polach golfowych musi być umieszczony automatyczny system nawadniający, który o ustalonej godzinie włączy się i dostarczy wodę do korzeni traw.

Ogrody to miejsca, gdzie również warto montować takie automatyczne systemy, ale na mniejszą powierzchnię. Jest to bardzo wygodny sposób podlewania trawy. Trawa na polu golfowym nie powinna być zachwaszczona, a jej wygląd powinien obrazować zieloną, puszystą powierzchnię. Na polach golfowych zajmują się nią profesjonaliści, których nazwano greenkeeperami. I to oni dbają o wygląd trawy. Pola golfowe to ogromne tereny, dlatego podzielono je na sektory, w których dopuszcza się inny rodzaj trawy.