Ogrody - jak stosować naturalny nawóz? Tworzymy kompostowniki

Już od bardzo dawna człowiek wie, że odpowiednie nawożenie gleby pozwala na szybszy rozwój roślin. Przez tysiące lat stosowano naturalne nawozy, lecz w XX wieku postawiono na sztuczne i chemiczne środki, które często bardziej szkodziły niż pomagały. Na całe szczęście obecnie powracamy do naturalnych nawozów. Ludzie, którzy posiadają własne ogrody stawiają na kompostowniki, w których można wytworzyć naturalne środki nawożące.

Stworzenie kompostownika jest niezwykle proste. Wystarczy nam wolne miejsce w ogrodzie oraz określony pojemnik. Może być on drewniany, plastikowy. Czasem wystarczy nawet dziura wykopana w ziemi. Oczywiście można również kupić profesjonalne kompostowniki. Do takich miejsc najlepiej jest wrzucać wszelkie organiczne odpady. Dobrze jest też robić w domu segregację odpadów i te organiczne potem wrzucać do kompostownika. Dzięki temu otrzymujemy darmowy nawóz.

Nasze ogrody nawożone takim naturalnym środkiem na pewno będą się prezentować znacznie lepiej. Kwiaty, trawa oraz inne rośliny wyrosną zdrowsze oraz bardziej bujne i okazałe. Dlatego już dziś warto zamówić lub stworzyć własny kompostownik, gdyż później za darmo otrzymamy zdrowy i niezwykle skuteczny środek nawożący.